Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Užijte si krásu města i pohodu v pivních koupelích

České Budějovice založil v roce 1265 král Přemysl Otakar II. a patří ke kulturní i historické metropoli jižních Čech. Toto město leží na soutoku řek Vltavy a Malše a věřte, že zde na vás dýchne dlouhá historie. Můžete se vydat po trase první koněspřežné železnice na našem kontinentě, navštívit celou řadu muzeí i historických památek nebo ochutnat lahodné pivo. Navíc si tady i odpočinete, a to v pivních lázních České Budějovice.

Největší čtvercové náměstí

Pokud se do Českých Budějovic podíváte, rozhodně nesmíte minout hlavní náměstí, které má rozměry 133 × 133 metrů. Svou velikostí tak patří k největšímu čtvercovému náměstí v naší republice a k jednomu z největších v celé Evropě. Ve středu náměstí stojí barokní Samsonova kašna a v její blízkosti se v dlažbě nachází bludný kámen, ve kterém je vyrytý křížek.

Jednou z dominant náměstí a vlastně i celého města je Černá věž dostavěná v roce 1577. V minulosti sloužila jako hlásná a strážná věž i jako zvonice. Na její ochoz vede 225 schodů a po jejich zdolání budete ve výšce 46 metrů. K zajímavosti patří odklonění věže o 36 cm od svislé osy a také fakt, že největší z jejích zvonů váží 3 700 kg.

Dejte si pivo

Jestliže patříte k milovníkům piva, pak se právě v Českých Budějovicích musíte seznámit s historií originálního prémiového ležáku – Budweiser Budvar, který je známý po celém světě. Multimediální expozici s názvem Příběh budějovického piva si prohlédnete v návštěvnickém centru pivovaru. Opravdu to stojí za to, a v závěru vás čeká ochutnávka piva přímo v ležáckém sklepě. Pivo si dejte i v Masných krámech, což je jedna z nejznámějších pivnic tohoto města.

V pivu se dá relaxovat

Pivo nemusíte jen ochutnávat. Můžete v něm také relaxovat. Pivní koupele České Budějovice jsou velmi oblíbené, stejně jako vinné koupele České Budějovice. Pivní koupel omladí vaši pleť a načerpáte v ní potřebnou energii. Tento jedinečný zážitek vás čeká v pivních lázních Ninkasi, kde si můžete dopřát také vířivou lázeň, celkovou masáž zad i výše zmíněné vinné lázně.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!