Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Václavské náměstí má bohatou historii i skvělé ubytování

O místech v Praze, která můžete prozkoumat, jsme již psali mnohokrát. Václavské náměstí je většinou takovým „přestupním“ místem, kde se nacházejí bary, hospody, kasína i obchody. Znáte ale jeho historii a víte, která místa zde můžete vidět? Pokud ne, pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte i to, který hotel na Václavském náměstí využít k ubytování.

Socha Svatého Václava

Václavské náměstí je druhé největší náměstí v Česku, a je to místo oslav, demonstrací i veřejných shromáždění. Je dlouhé 750 m a má rozlohu 45 000 m2. Hlavní dominantou náměstí je jezdecká socha svatého Václava vytvořená sochařem J.V. Myslbekem doplněná o další světce. Najdete zde sv. Ludmilu, Anežku Českou, sv. Prokopa i Vojtěcha. Celé sousoší bylo dokončeno v roce 1913. V roce 1918 zde byl vyhlášen vznik Československa, a to listinou, kterou přečetl Alois Jirásek. Proto je před sochou vytesáno právě datum 28. 10. 1918.

Václavské náměstí se v minulosti nazývalo Koňský trh a spolu s Dobytčím a Senným bylo vybudováno na přání Karla IV.  Svatováclavské náměstí nese název až od roku 1848, a to a přání Karla Havlíčka Borovského. Právě na tomto náměstí se upálil student Jan Palach a takzvaný Václavák se stal klíčovým místem v roce 1989. Bylo to místo demonstrací a z balkonu promlouval k lidem Václav Havel i ostatní i naše známé osobnosti.

Dobré místo k ubytování

Václavské náměstí je opravdu protkáno historií, i když v dnešní době je to hlavně obchodní centrum a místo, kde se v noci vždycky dobře pobavíte a posedíte v jedné z hospůdek nebo barů. Václavák je i vhodným startovacím místem, ze kterého lze prozkoumat centrum města, aniž byste museli kamkoliv cestovat hromadnou dopravou. Jestliže byste chtěli poznat i jiné pražské části, pak i tak je Václavák dobrým místem k ubytování, protože jste hned u metra.

Hotel Andante je hotel na Václavském náměstí, který nabízí svým návštěvníkům jedinečný komfort i příjemné ubytování.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!