Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Vychutnejte si Moravu až do dna

Jižní Morava nabízí nejen své známé vinařské sklepy, ale i dobrou kuchyni, báječnou relaxaci a nespočet aktivit. Moravu nejlépe poznáte na kole. Projedete se mezi vinicemi, pokocháte se krásným okolím a průběžně ochutnáváte to nejlepší od místních vinařů. Co se týká večerů, ty jsou zde bujaré. Čeká vás výborná cimbálovka, u které neodoláte si nezatančit.

Kdy vyrazit?

Na Moravu se dá jezdit skutečně celý rok, vždy má pro vás připravené něco jiného. Zima vás zažene na košt do útulných sklepů, jaro a léto lákají k turistice a cyklistice. Moravská oblast je totiž propletená více jak 1200 km stezek. Je to nejlepší způsob, jak poznat místní kulturu a srdečnost tamních lidí. Podzim patří tradičně vinařským slavnostem, konkrétně měsíci září kraluje burčák.

Znáte vinařské oblasti?

Morava se dělí na čtyři nejznámější vinařské oblasti, kterými jsou Znojemská, Mikulovská, Velkopavlovická a Slovácká. Odtud pak pochází nejrůznější odrůdy vín, například Cabernet Moravia, Pálava či André.

Tipy na vinařské stezky

Jak už bylo řečeno, turistických stezek je na Moravě opravdu požehnaně. Pokud ale chcete skloubit turistiku s ochutnáváním vín, pak se vydejte po stezce vinařské. Tyto naučné stezky vás na informačních tabulích seznámí s historií dané vinařské oblasti, provedou vás kolem vinných sklepů, v nichž vám bude kromě vína nabídnuto i občerstvení. Zpravidla je to chleba se škvarkama.

Jednou z nejznámějších vinařských oblastí je Pavlov. Naučná stezka v tomto místě má 7 zastavení a ukáže vám to nejlepší z místních sklepů. Nezapomeňte navštívit také zříceninu hradu Děvičky, odkud je nádherný výhled na kaskádu tří přehradních nádrží Nové mlýny. Mimochodem tato přehrada se objevila ve filmu Bobule. Pokud vás zajímá, kde naleznete ty suché kmeny trčící z vody, pak je to právě tady.

Moravská vína můžete také ochutna pěkně z domova díky možnostem pohodlného nákupu na eshopu www.vinnyshop.cz

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!