Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Vydejte se na východ a objevte krásy Ruska

Říkáte si, že byste chtěli letošní dovolenou strávit jinak a jinde než většina Čechů? Pak zkuste vyrazit do Ruska, největší země světa zabírající devět časových pásem. Zdejší kultura je ovlivněna pravoslavnou církví a v dnešní době sem lidé cestují za kulturou i nákupy. V Rusku si však užijete také moře a drsnou, nedotčenou přírodu. Co v této obrovské zemi neminout a kde nejlépe získat vízum do Ruska? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Hlučná Moskva

Hlavní město Ruska Moskva se postupně mění v metropoli podobnou západu. Užijete si zde ruch velkoměsta a prohlídnete historické památky. Symbolem celé Moskvy je Rudé náměstí, které musíte vidět. Stejně jako vysokou rudou zeď symbolizující ochranu Kremlu – sídla ruské moci a chrám Vasila Blaženého s typickými barevnými kopulemi. Chrám byl původně zasvěcen Panně Marii a dodnes je jeho oficiálním názvem Pokrovský chrám. Nikdo mu však takto neříká. V Moskvě navštivte také mauzoleum Vladimíra Iljiče Lenina.

Katedrála Vasila Blaženého

Petrohrad a největší muzeum

Za krásnými památkami a historií stojí za to vyrazit do Petrohradu, města přezdívaného Benátky severu. V Petrohradu je jedno z největších a nejznámějších muzeí v Rusku – Ermitáž. Tato světoznámá galerie leží v pěti obrovských palácích a 300 sálech. Jedním z míst, ve kterém se Ermitáž nachází, je i nádherný Zimní palác.

Jezero Bajkal na Sibiři

Pokud byste chtěli z Ruska poznat nejen města a jejich historii, pak se určitě vydejte na Sibiř s opravdu úchvatným jezerem Bajkal. Jezeru se říká modré oko Sibiře a není se čemu divit. Jde o nejhlubší jezero planety s největší zásobárnou pitné vody na Zemi. Jeho dno je až 1637 metrů hluboko a jedná se o fascinující místo, které vás uchvátí.

Ostrov Kiži má unikátní dřevěný skanzen

Ostrov Kiži najdete v Oněžském jezeře v oblasti zvané Karélie. Je známý díky dochovanému dřevěnému skanzenu. Nejvýznamnější část z něho pak je Knižský pogost zapsaný v roce 1990 na Seznam světového dědictví UNESCO.

Vízum do Ruska vám nesmí chybět

Rusko je úchvatným místem a byla by škoda ho neprozkoumat. Kupte si letenku a nezapomeňte na turistické vízum do Ruska, s kterým vám určitě pomohou na internetových stránkách vizumrusko.cz.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!