Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Vyhlídka Belveder patří k nejkrásnějším vyhlídkám v Českém Švýcarsku

Jednou z nejhezčích a rovněž i nejstarších vyhlídek v Národním parku České Švýcarsko je vyhlídka Belveder. Právě z ní si užijete pohled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe, a také na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně.

Vyhlídka Belveder sloužila v minulosti šlechtě

Vyhlídka Belveder leží zhruba 2,5 km jihozápadně od Hřenska. Vyhlídku nechal postavit František Karel Clary –  Aldringen v roce 1711. Byl to majitel většiny území nynějšího Českého Švýcarska. V minulosti sloužila vyhlídka Belveder jako místo pro různé koncerty a zábavu šlechty. Hosté sem přijížděli kočárovou alejí z Bynovce, kde se nacházel zámek rodu Clary – Aldringen. V roce 1791 zámek vyhořel a šlechtu už vyhlídka nezajímala.

Pohled z vyhlídky Belveder

Hotel Belveder i krásné výhled do okolí

Od roku 1889 na tomto místě stojí kamenná budova, dnešní Hotel Belveder, který slouží turistům. Stupňovitá terasa s vysokou arkádou a s erbovním znakem Clary – Aldringen, je umístěna na vysoké pískovcové skále. Poblíž byl vybudován šlechtický letohrádek.

Z vyhlídkové skalní terasy uvidíte Labský kaňon, Dolní Žleb, severní Německo i výše zmíněné stoličné hory.

Vydejte se k ní po červené turistické značce

Vyhlídka Belveder je přístupná z Labské Stráně po červené turistické značce. Dostat se k ní můžete také turistickou cestou vedoucí po bývalé kočárové cestě z Děčína, nebo po cestě od Hřenska, také po červené značce. Přístup na vyhlídku je celoročně a vstup je volný.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!