Vyrazte na výlet a objevte schovaný „poklad“

Geocaching….taky jste to už někde slyšeli, ale pořádně nevíte, o co jde a jestli by vás tato činnost bavila? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém se o této skvělé aktivitě dozvíte více.

Geocaching je ideální záminka k tomu vyrazit na výlety a užít si u toho hodně dobrodružství. Jedná se totiž o zábavu, při které chodíte na zajímavá místa a hledáte tam malé schované krabičky, kterým se říká cache, keše nebo zkrátka kešky. K nalezení ukrytého „pokladu“ potřebujete dvě věci – internet a satelitní navigaci GPS.

Jak na to?

Než vyrazíte do terénu, na internetu zjistěte souřadnice, kde se keška nachází. Ty pak zadejte do přístroje a ten vás dovede na místo. Ovšem není to zase tak jednoduché, malou krabičku budete muset chvíli hledat. Ale nebojte se, určitě ji najdete a hlavně vás v ní něco čeká! V kešce se nachází sešitek, kterému se říká logbook a několik předmětů. Do sešitu se zapište a vyměňte některý předmět za vlastní. Nejedná se o žádné drahé věci – jsou tam většinou hračky, cizí mince nebo postavičky z kinder vajíček.

Někomu se geocaching může zdát nudný, avšak pokud máte rádi přírodu, turistiku, cestování a dobrodružství uvidíte, že se vám tato činnost zalíbí. Kešky jsou totiž schovány na zajímavých místech, kam byste se bez geocachingu nikdy nedostali. Jsou u turistických památek, jezer, na skalách, mostech i na časem zapomenutých místech. Dostanete tak skvělé tipy na výlet. Navíc se jedná o celosvětovou hru, takže ji můžete provozovat ve všech částech světa. Tato zábava je také ideální pro rodiny s dětmi, protože jen málokteré dítě odmítne výlet na konci s pokladem.

Za keškou ven každý den

Už si nemusíte lámat hlavu kam na výlet. Díky webu venkazdyden.cz získáte mnoho tipů na výlety ve všech regionech. U každého výletu máte navíc k dispozici seznam kešek, které lze na vámi zvolené trase získat. Uvidíte, že si tuhle zábavu zamilujete nejen vy, ale třeba i vaše děti.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!