Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Základní pravidla při konzumaci sushi. Buďte jako praví Japonci

Nemusíte odcestovat do Japonska, abyste ochutnali jejich nejznámější pokrm, kterým je sushi. Za poslední roky vzrostl počet sushi barů a sushi restaurací i v České republice, proto zavítejte tam, pokud máte na vynikající japonský pokrm chuť. Ostatně i v sushi barech platí, že musíte dodržovat základní pravidla, jinak budete za barbara.

Sushi není jídlo, které by se konzumovalo stejně jako ostatní pokrmy. Sushi jsou pokrmy, které se konzumují trochu jinak. Existuje několik základních pravidel, která je nutné respektovat a dodržovat. Jaká pravidla to jsou?

Pravidla při konzumaci sushi

1. Když dostanete před konzumací sushi vlhký ručník, kterému se také jinak říká ošibori, očistěte si jím ruce, nikoli obličej nebo jinou část těla. Až budete mít hotovo, ručník opět složte a odložte.

2. K sushi se zpravidla objednává zelený čaj, saké nebo také pivo či jen voda. Vyhněte se nápojům, jako jsou sladké limonády nebo šťávy. Ty mohou přebít chuť sushi a z večeře by tak nebyl takový zážitek.

3. Sushi se jí v určitém pořadí, správné pořadí by se mělo tedy dodržovat. Obecně platí, že se nejdříve jí lehčí ryby, poté se konzumují ryby těžší a nakonec tučnější.

4. Pokud položíte hůlky přes mističku, znamená to, že jste dojedli. Je to podobné, jako když v České republice skládáte příbor.

5. Pokud sedíte u sushi baru, nikdy neplaťte kuchaři. Vždycky zaplaťte jenom číšníkovi. Spropitné se dává hlavně do připravených kasiček na baru, někdy si ho bere sám číšník.

6. Pokud sedíte u zmiňovaného sushi baru, objednávejte si vždy jen sushi u kuchaře. Nikdy si u kuchaře neobjednávejte více věcí, od toho je v restauraci či baru číšník, který vás bude obsluhovat.

7. Obecně platí, že co si objednáte, to si taky sníte. Je v Japonsku slušností sníst vše, co si objednáte. Nenechávejte jídlo. Při výběru tak buďte opatrní a objednávejte si jenom to, co vám skutečně chutná.Základní pravidla při konzumaci sushi. Buďte jako praví Japonci

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!