Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Zimní dovolená v Jeseníkách

Zimní dovolená se blíží. Přemýšlíte, kam letos vyrazit na zimní dovolenou, nebo hledáte inspiraci pro víkendový pobyt? Jak se říká, všude dobře, doma nejlépe, tak proč si letos nevybrat Českou republiku?

Nezapomenutelnou zimní dovolenou plnou zábavy, adrenalinu a odpočinku zažijete v Jeseníkách. Dominantou těchto hor je jednoznačně vrchol Praděd. Penzionů v Jeseníkách je opravdu nespočetně. Jeseníky nabízejí mnoho lyžařských středisek pro náročné i začáteční lyžaře.

Ski areál Ramzová

Nejdelší sjezdovka v Česku o celkové délce 3260 metrů se nachází ve Ski areálu Ramzová. Na horu Šerák vás vyveze moderní sedačková lanovka. Celkově lyžařské středisko nabízí 8 kilometrů sjezdovek a na běžkaře zde čeká mnoho běžkařských tras – směrem na Šerák,Petříkov nebo Ostružnou. Penziony v Ostružné nabízejí vše pro aktivní dovolenou.

Ski areál Červenohorské sedlo

Lyžařské středisko Červenohorské sedlo patří mezi největší střediska na Severní Moravě. Perfektní sněhové podmínky jsou zde od půlky prosince až do konce března. Tento perfektní ski areál nabízí deset sjezdovek, které jsou různé obtížnosti. Na své si určitě přijdou začáteční i pokročilí lyžaři. Penziony v obci Bělá pod Pradědem jsou opravdu výjimečné – útulná ubytování, která jsou umístěna poblíž lyžařského střediska.

Další tipy na výlety:

  • Jeskyně Na Pomezí – největší „mramorová“ jeskyně v České republice. Jeskyně se nachází přibližně 10 minut chůze od železniční zastávky Lipová a přibližně 4 km od města Jeseník.
  • Nejvyšší hora Praděd – v zimě se na Praděd dostanete opravdu jednoduše. Autobusem se dovezete na Ovčárnu. Autobus jede každou celou hodinu od zastávky „Hvězda“. Z Ovčárny na samotný vrchol už je to jen 3,5 km po široké asfaltové cestě, kde vás čeká převýšení necelých 200 metrů. Pokud se chystáte cestovat po Čechách, vybírejte penziony na Penzion.cz

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!