Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

4 výhody dřevěných pelet

Znáte dřevěné pelety? Tento druh pevného paliva ve formě slisovaných dřevěných válečků je v posledních letech stále více populární. A není se čemu divit, protože nabízí celou řadu praktických výhod. V článku najdete konkrétně 4 velká pozitiva pelet ze dřeva.

Velmi dobrá výhřevnost

Kvalitní dřevěné pelety kategorie A1 jsou vyrobeny z čistého lisovaného dřeva. Díky tomu nabídnou koncentrovanou sílu pro skutečně efektivní vytápění. Vyniknou velmi dobrou výhřevností, ale s minimálním množstvím popela po spálení. Díky svému původu čistě ze dřeva patří mezi plně obnovitelný zdroj, takže jejich volbou děláte dobrou službu i pro životní prostředí.

Nízký obsah popela

Druhou předností dřevěných pelet v certifikované kvalitě A1 je opravdu malé množství popela po spálení. Tento typ je nejlepší pro klasické automatické kotle v rodinných domech. Existují také pelety A2 nebo kategorie B, které jsou již vyrobeny s větší příměsí kůry, takže popela vznikne zhruba již 2 %. Tyto typy jsou však vhodné hlavně pro průmyslové využití.

Snadné dávkování

Nejčastějším využitím pro dřevěné pelety jsou automatické kotle. Ty nabídnou velkou efektivitu díky možnosti přesného dávkování podle potřeby. Stačí tak naplnit zásobník a kotel by si vše měl obstarat sám, což je příjemná změna od častého přikládání. I to je velký důvod, proč jsou dřevěné pelety v posledních letech stále více populární.

Příznivá cena

U dřevěných pelet potěší hlavně jejich cena. Pořízením jedné či více palet máte dopravu zdarma, takže jednoduše vyřešíte spotřebu topiva na celou sezónu a ještě k tomu ušetříte. Pro ještě větší úsporu si nezapomeňte do kalendáře poznamenat nákup dřevěných pelet klidně už na jarní nebo letní měsíce, kdy probíhající výhodné cenové akce. Základem však je výběr kvalitních pelet od osvědčeného dodavatele.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!