Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

4 výletní města po středočeském kraji s dětmi

Výlety ve Středočeském kraji bývají opravdu rozmanité. Existuje tu nespočet míst se zajímavou historii. Pokud nevíte, kam vyrazit, přečtěte si náš článek.

Určitě víte, že je Středočeský kraj největší v České republice. Díky tomu se tu nachází tisíce krásných míst a památek. Abyste si kraj užili bez spěchu co nejvíc, pronajměte si chalupu nebo chatu. Ráno a večer strávíte v pěkném ubytování a zbytek dne na výletech.

Kladno

Než bylo Kladno prohlášeno za město, nosilo statut vsi. Až za vlády Žďárských se připojilo mezi městečka, což mu umožnilo používat vlastní erb. Díky benediktinům z Břevnovského kláštera se za necelých 150 let se tu vybudovali nádherné barokní památky. Došlo také ke změně v průmyslovou oblast (těžba uhlí a hutnictví). Pěkný výlet si udělejte na Kladenský zámek, kde najdete mnoho zajímavých míst. Je to například pracovna opata, kaple sv. Vavřince nebo zahrada a medvědárium.

Beroun

Město Beroun skrývá Lom Velká a Malá Amerika. Pokud jste zde nebyli, určitě to napravte. Natáčel se tu dokonce legendární film Limonádový Joe. Historický Tetín ohromí všechny, kteří oceňují dějiny. Už od paleolitu je považován za nositele pravěkých a raně kulturních dějin. Jestli více oceňujete hrady, zalíbí se vám Křivoklát a Karlštejn.

Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je významná už od 16. století. Město si jako své centrum aktivit vybrala jednota bratrská. V 17. století získalo statut královského města. Možná to víte, ale sídlí tu i podnik Škoda. Původně podnik patřil továrně Slavia. Ta ho v roce 1925 Škodovce prodala. Mnoho zajímavých expozic si prohlédněte v Muzeu Mladoboleslavska. Není to pouze jedna expozice, ale rovnou 4. Mladoboleslavský hrad, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Muzeum Benátecká a Muzeum Podbezdězí.

Kutná Hora

Každý rok na jaře a v létě se to na Kutnohorsku hemží turisty, cyklisty a vodáky. Všichni si užívají nádhernou přírodu, cyklistické cesty a řeku Berounku. Pokud se vám líbí vodopády a přírodní stezky, zajeďte k vodní nádrži Vrchlice. V Kutné Hoře se roky těžilo stříbro. Jak těžba stříbra probíhala si prohlédněte v Muzeum stříbra. Za zmínku určitě stojí i katedrála Nanebevzetí Panny Marie.

 

 

 

 

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!