Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

České Švýcarsko okouzlí vaše smysly a pomůže k odpočinku

Každoročně se všichni těšíme na dovolenou. Ne každý ale preferuje moře. Najdou se mezi námi i lidé, kteří ocení krásnou českou přírodu. A tu najdeme právě v lokalitě České Švýcarsko. Načerpejte energii tam, kde je jí nejvíce!

Na jednom místě hned dva národní parky

Národní park České Švýcarsko se nachází kousek od Děčína u samotných hranic s Německem. Toto místo je přímo stvořené pro krásnou a unikátní dovolenou, díky které poznáte neobvyklý kousek naší země. V národním parku najdete několik míst, které stojí za to navštívit, jako například:

 • pískovcová města,
 • skalní stěny,
 • sta s výskytem unikátních živo
 • ichů a rostlin.

Díky tomu, že České Švýcarsko lemuje hranice s Německem, máte možnost se podívat na tuto stranu, která se jmenuje Saské Švýcarsko. Jestliže nezůstanete jen na české straně, budete mít možnost kochat se nepřeberným množstvím živo

ichů, z nichž někteří z nich obývají naši planetu už od doby ledové.

Pravčická brána nebo Gabrielina cesta? Obojí za to stojí

Pravčická brána je jedním z nádherných míst, které můžete v Českém Švýcarsku navštívit. Je jeho symbolem a kdo ji neviděl, jako by tu nebyl. Zajímavostí je, že ani vědci netuší, jak vznikla, a zároveň netuší, jak je možné, že vůbec ještě stojí. Kromě toho také byla nominována mezi přírodní divy světa. Na samotnou bránu je vstup zakázán, a to především důvodu, aby nám zde dlouho vydržela a nedocházelo k jejímu ničení.

Neodmyslitelnou součástí brány je i Gabrielina cesta, která tvoří část naučné stezky, měřící 6 kilometrů. Mohou pro vás být důležité následující informace.

 • Stezku projdete za cca 2 a půl hodiny,
 • po cestě najdete několik míst, u kterých se můžete zastavit a dozvědět se zajímavé informace,
 • stezka není vhodná pro starší a nemocné osoby, má velké převýšení.

Edmundova divoká soutěska

Tyto dvě soutěsky jsou zajímavým přírodním úkazem. Zvláštností je, že na dně soutěsky rostou rostliny, které se běžně vyskytují v horských oblastech. Ale nejen rostliny, také fauna je v těchto místech velmi vzácná. V prostoru soutěsek se lze pohybovat na lodích a jedná se o nevšední zážitek.

Ubytování v Českém Švýcarsku je dostatek

Chcete-li v této ničím neposkvrněné oblasti strávit několik pár dní a odpočinout si, máte na výběr z nespočtu hotelů a penzionů. Od samotné chaty u lesa a na samotě, kde budete mít klid pro celou rodinu, přes klasické hotely, až po pohádkové komnaty na zámku.

Podívejte se i na německou stranu do Saského Švýcarska

V celém Českém i Saském Švýcarsku najdete několik míst, které neskutečně zapadají do místní krajiny a pohled na ně je velmi okouzlující, až tajemný. Podívejte se na další tipy, které v této oblasti můžete navštívit.

 • Bastei (Kamenný most nad hlubokou propastí, nyní uzavřen),
 • Jetřichovické vyhlídky,
 • hrad Stolpen,
 • interaktivní expozice České Švýcarsko.

V Českém Švýcarsku, stejně jako v tom Saském, najdete opravdu hodně míst na aktivní dovolenou, a vrátíte se s nezapomenutelnými zážitky. K dispozici samozřejmě máte služby, jako je půjčovna elektrokol nebo lodí na plavbu po Labi. Využít také můžete zážitkové výlety s průvodcem na koloběžce.

Na své si přijdou i sportovní nadšenci

Kromě procházek v nádherné krajině si v Českém Švýcarsku můžete i aktivně zasportovat. Mezi místa, která byste určitě měli navštívit, patří Lanové centrum Jedlová, Fotbal park Dymník nebo Sportovní areál Českého Švýcarska, kde najdete nejrůznější hřiště pro tenis, volejbal, beach volejbal, minigolf, dětská hřiště, lezeckou stěnu a mnoho dalšího.

Vypravte se do Českého Švýcarska a poznejte krásy Čech!

Zdroj obrázku: {Tomicek944} / Shutterstock.com

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!