Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Česko ve znamení lázeňských pobytů

Lázeňství má v České republice opravdu hojné zastoupení a také významně přispělo k rozkvětu celosvětového významu tohoto odvětví. Cílem lázeňského pobytu a lázeňské léčby je pomocí rehabilitace ve vodě, která obsahuje spoustu léčebných minerálů, dostat lidský organismus do takového stavu, kdy dokáže využít své samoléčící schopnosti. Termální pramen vzniká tak, že voda se dostane hluboko pod zemský povrch, kde se ohřeje a následně se vrací na zemský povrch. Tyto prameny pak dokáží léčit kožní onemocnění, jako je např. lupenka či ekzém a pomáhají při problémech pohybového aparátu nebo neurologických potížích. V České republice je nejvíce známý a populární tzv. lázeňský trojúhelník, který tvoří Karlovy Vary spolu s Františkovými Lázněmi a Mariánskými Lázněmi a pokud byste se tato místa chystali navštívit v jeden den, dá se to krásně stihnout, jelikož přejezd mezi jednotlivými městy vám autem zabere pouze okolo půl hodiny. 

Karlovy Vary

Toto město se vám pravděpodobně při slově lázně vybaví jako první a není divu, jelikož jde o nejnavštěvovanější lázeňské město v naší zemi. Na výběr zde máte například lázeňský pobyt s ubytováním v lázeňském domě pod dohledem lékaře a konkrétně stanoveným lázeňským plánem, přičemž máte ubytování i lázně na jednom místě. Další možností je ubytování mimo lázně a na procedury docházíte do veřejných lázní či si můžete vybrat pouze rekreační wellness pobyt. Ve městě se dále nachází 5 kolonád, a to konkrétně Mlýnská kolonáda, která je zdobena 12 sochami znázorňují měsíce v roce, Zámecká kolonáda, Tržní kolonáda, Sadová kolonáda a Vřídelní kolonáda u které její Vřídlo tryská do výšky 12 m a dosahuje teploty až 73 °C. Procházkou po kolonádách a dalšími označenými místy po městě najdete dohromady 14 pramenů s minerální vodou, které se od sebe liší rozdílnou teplotou a množstvím oxidu uhličitého. Každý pramen má proto jiné léčebné účinky a pro zahájení pitné kúry s pomocí minerální vody z pramenů je zapotřebí vytvořit si plán s pomocí lékaře. Nejčastěji se pitná kúra provádí před jídlem a mezi jednotlivými zvolenými prameny se dělají pauzy. Kromě návštěvy spojené s lázeňstvím toto město nabízí například několik parků uprostřed města, rozhlednu Dianu či Muzeum Jana Bechera.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Františkovy Lázně

I existence tohoto lázeňského města nacházející se západně od Karlových Varů se nese ve znamení kolonád a lázní. Kolonády zde najdete tři, a to Kolonádu Solného a Lučního pramene, Novou kolonádu s Plynovými lázněmi a nejmladší Kolonádu Nataliina pramene. Pramenů se zde nachází celkem 21, například Františkův pramen či Luční pramen v rozmezí teplot 9-11°C. Některé se používají pouze k pitné kúře a některé i v oblasti jiných léčících procedur. Kromě např. kožních onemocnění je toto město známé pro léčbu gynekologických onemocnění včetně neplodnosti. Mimo několika lázeňských a hotelových budov postavených převážně v klasicistním a empirickém slohu zde můžete navštívit např. bazénový komplex Aquaforum či rozhlednu Zámeček. 

Mariánské Lázně

Posledním městem lázeňského trojúhelníku jsou Mariánské lázně a nemusíme jistě zmiňovat, že zde o kolonády, lázeňské domy a prameny minerálních vod také není nouze. Neodmyslitelná součást a dominantou města je Zpívající fontána nacházející se u Hlavní kolonády, která hraje denně hudbu, a to každou lichou hodinu od 7 hod do 19 hod a ve 21 hod a 22 hod v doprovodu světelného osvětlení. Kousek od ní nalezneme kolonádu Ferdinandova pramene, která je významným architektonickým prvkem dolní části Mariánských lázní. Lázeňské domy zde nalezneme hlavně klasicistního a novorenesančního slohu. Pramenů se v tomto městě nachází celkem 16 a nejznámějšími jsou prameny Rudolfův a Karolinin vyvěrající v centru města. Mariánské lázně jsou situované v jižním cípu CHKO Slavkovského lesa, a tak tento přírodní prvek bývá také častým důvodem návštěvy. 

 

Hlavní kolonáda v Mariánských lázních se Zpívající fontánou

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!