Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Co třeba vidět v New Yorku?

New York je město, které je třeba zažít na vlastní kůži. Říká se, že New York je prostě město svobody, nákupů a nepopsatelné volnosti. Nachází se na východní straně USA a je nejlidnatějším městem USA. Nacházejí se zde známé čtvrti – Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island. Ročně toto město přiláká několik statisíce turistů, filmařů a podobně. Návštěva New York je zážitek na celý život.

Kdy je nejlepší čas jít do New Yorku

Nejlepší doba k návštěvě New Yorku je jednoznačně léto. Ačkoliv zde bývá horko a nejvíce turistů, léto v New Yorku je bezpodmínečně nejlepší. Počasí v New Yorku je podobné tomu našemu.

Víza do New Yorku

Do New Yorku i do celé USA potřebujete ESTU. Jde o elektronickou registraci, která stojí 14 dolarů a platí na dva roky. V USA můžete zůstat 90 dní. Žádost se podává přes stránky Velvyslanectví USA.

Známé památky v New Yorku

  1. Socha Svobody

Socha Svobody je jednoznačně symbol Ameriky. Byla postavena v roce 1886 a měří kolem 92 metrů. Patří mezi nejvyhledávanější turistické místo v New Yorku. Zajímavostí je, že socha má svého oficiálního hlídače, který má za povinnost starat se o tuto památku a celý ostrov.  Na nejvyšší patro Sochy svobody vede až 354 schodů. Leží na ostrově Liberty Island a symbolizuje nezávislost Spojených států. Na Liberty Island se nejsnáze dostanete trajektem. Počet návštěvníků za den na tuto atrakci je omezen. Doporučujeme si zajistit vstupenku online.

  1. Empire State Building

Empire State Building je nejznámějším a nejuznávanějším symbolem New Yorku a návštěva této památky je prostě nutností. Tento známý mrakodrap má celkově 102 pater. Empire State Building byl prvním postaveným mrakodrapem v USA. Najdeme ho na ostrově Manhattan. Empire State není jen centrem kanceláří, ale je také skutečnou atrakcí pro turisty. Doporučujeme ho navštívit hned ráno po deváté hodině, vyhnete se nepříjemnému čekání v řadě.

  1. Muzeum 11. září

Památník dvojčat je velmi zajímavé místo na návštěvu. Tam, kde kdysi stála dvojčata, jsou dnes jen dva příkopy, do kterých protékají vodopády. V muzeu 11. září si můžete prohlédnout artefakty z hrozivého útoku.  Během návštěvy proto pamatujte na přiměřené chování. Vstoupíte do podzemí, odkud uvidíte i základy původních mrakodrapů. V úterý od 16:00 hod. je vstup do muzea volný.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!