Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Lázně v České republice

Země v srdci Evropy bohatá na přírodní léčivé prameny. Jedinečný pobyt v lázních si každý jednou za čas zaslouží bez ohledu na věk a zdravotní problémy. Každá léčivá voda má však svá specifika. Vybrali jsme pro vás tři nejlepší české lázně, kde blahodárné účinky minerálních pramenech pocítíte naplno. Vybrat si lázeňský pobyt nebude žádný problém.

Mariánské Lázně

Přibližně 30 kilometrů východně od města Cheb leží Mariánské Lázně. Zajímavostí je, že tyto lázně mají nejnižší teplotu minerálních pramenů. Studené prameny mají jen kolem 7 až 10 °C. Patří k druhým největším lázním a minerálních pramenů je zde skutečně dost. Přímo v centru města se jich nachází kolem 40. Lázně se zaměřují hlavně na pohybové ústrojí, dýchací cesty, ledviny, trávicí trakt, močové ústrojí, gynekologické problémy atd. Mariánské Lázně nabízejí mnoho památek a přírodních rezervací. Mezi nejznámější patří přírodní rezervace Kladské rašeliny, Zpívající fontána, geologické parky a podobně.

Lázně Luhačovice

Kouzelné a romantické Luhačovice obklopené zelenou lákají návštěvníky každý rok. Lázně Luhačovice patří mezi největší lázně na území Moravy. Samotný lázeňský areál tvoří cenné umělecké stavby, sochy, fontány, kolonády a park. Přírodní prameny jsou účinné na dýchací cesty, pohybové ústrojí a trávicí trakt. Nejznámějším místem pramenem je Vincentka. Používá se k inhalací, ale i k pití. Do Luhačovice určitě nemusíte jít jen kvůli lázním. Zažijete tu nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary patří mezi nejnavštěvovanější lázeňská města v České republice. Toto lázeňské město leží v západních Čechách. V Karlových Varech je oficiálně registrovaných 81 minerálních pramenů. Pitné prameny jsou celkově rozděleny v pátých kolonádách. Nejznámější je Vřídelní kolonáda. Přímo v centru města se nachází Mlýnská kolonáda, která bývá občas rušnější. Samotné město se dá skvěle prozkoumat pěšky. Určitě byste neměli minout tyto památky:

  • Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla
  • Anglikánský kostel sv. Lukáše
  • Kostel sv. Máří Magdalény
  • Galerie umění
  • Becherova vila
  • Muzeum Karlovy Vary

Vyberte si lázeňský pobyt přesně podle vašich představ. Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

 

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!