Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Lov dravců

Lov dravců je stále více v oblibě. Sportovní rybáři znají několik technik lovu. Co nejčastěji se podaří rybářům chytit?

1. Štika obecná

Považuje se za královnu našich vod. Dobře se loví i v chladnějších měsících. Nejlepší je štiku obecnou lovit v časných ranních hodinách nebo přes den, protože loví převážně zrakem. Při lovení nejvíce zabírá při imitací pstruhů v bílé a červené variantě.

2. Sumec velký

Nejčastěji se nám podaří chytit sumce ve velkých tocích s pomalým proudem nebo nádrži se stojatou vodou. Lov bývá občas velmi obtížný, možná je i proto tolik oblíbená ryba. Ideální je lovit sumce, pokud je dusná noc před bouří a ve vzduchu je cítit déšť. Jako nejlepší nástrahy, které fungují, doporučujeme woblere, plandavce a větší gumu. Při lovu se nepoužívají lanka.

3. Candát obecný

Candáta obecného lovíme od června do silnějšího podzimního počasí. Během dne se většinou zdržuje hluboko ve vodě. Brzy ráno a na večer se pohybuje při hladině ve střední hloubce. Příznivé počasí při lovu je určitě ustálené a bezvětrné. Jak nástrahy se používají živé rybky – ouklej, ježdík, okoun a hrouzek, ale také gumové nástrahy či hluboko potápivé woblery.

Současné trendy a trh nabízí nespočet pomůcek na lov dravců jako pruty na dravce, podběráky, háčky nebo navijáky na dravce. Rozlišují se typem, barvou, velikostí a značkou. Před nákupem různých pomůcek je dobré si promyslet tři základní otázky:

1. Jaké dravci chci lovit?

2. Kde chci lovit (jezero, řeka, vodní nádrže)?

3. Jaké rybářské potřeby mám a jaké potřebuji?

Zodpovězení těchto tří otázek pomůže každému rybáři se správně rozhodnout a v konečném důsledku nezpůsobí frustraci a zklamání z rybaření. Internetový obchod Azfishing nabízí nespočet pomůcek, které usnadní a zpříjemní každé rybaření. V nabídce najdeme různé pruty na dravce či navijáky na dravce. Pokud byste si nevěděli rady s výběrem, určitě vám pomůže zkušený AzFishing team. Také mají i kamennou prodejnu, která se nachází na adrese Štúrova 1284/20 Praha 4 – Krč.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!