Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Nejprudší sjezdovky v Česku. Troufnete si na ně?

I v Česku narazíte na velmi prudké sjezdovky označené černou barvou. Užijí si je milovníci adrenalinu a nadšenci do rychlých sjezdů. Seznámíme vás se třemi nejprudšími a přidáme i užitečné informace o areálech, kde se nachází.

Šance na Šumavě – prudší sjezdovku v Česku nenajdete

Nejprudší sjezdovku v Česku máme na Šumavě, konkrétně v areálu Špičák. Jeden z úseků vás ohromí sklonem až 100 % (45 °) o délce 400 m. Pokud si netroufáte na tak prudký kopec, i tak areál navštivte, má spoustu dalších lyžařských tras. Lokalita je také vyhlášená blízkostí Černého a Čertova jezera, ideální místo na rodinný výlet. Na své si tak přijdou lidé vyhledávající adrenalin či klasický sjezd, ale i výletníci.

Bouřňák v Krušných horách – připravte se na prudký svah

Další prudký svah najdete poblíž obce Mikulov, nikoliv však ve vyhlášené vinařské oblasti na jižní Moravě. Musíte zamířit do Krušných hor a vyhledat severní svah kopce Bouřňák. Vychutnejte si svah dlouhý 700 m s průměrným sklonem 37 %, jehož vrchol se nachází ve výšce 869 m. Můžete zde lyžovat i večer, prostor je osvětlený. Na kopci Bouřňák se nachází horský hotel, který v současnosti prochází rekonstrukcí, hotovo má být podle plánu v roce 2025.

Slalomák v Zadní Telnici – areál ocení i začátečníci

V Krušných horách zůstaneme, protože se tady nachází třetí česká nejprudší sjezdovka zvaná Slalomák. Milovníky prudkých svahů potěší sklon 36 % a délka 500 m s výškovým rozdílem 180 m. Na vrchol vás dostane kotvový vlek. Sympatickou výhodou je dojezd sjezdovky umístěný u centrálního parkoviště, takže to k autu budete mít pár kroků. V lyžařském středisku najdete také cvičnou louku a dětský areál – tady se naučí lyžovat jak začátečníci, tak i děti.

Ještě než vyrazíte na svah – máte správné oblečení?

Zaujaly vás prudké svahy? Ještě než naložíte lyže do rakve a nastartujete auto, opatřete si správné oblečení. Základem jsou lyžařské kalhoty, které nepromoknou od sněhu a udrží teplo. Ideálně by měly mít podlepené švy, ventilaci, voděodolné zipy a sněhové manžety.

Dobře vybírejte také mezi lyžařskými bundami. Zejména oceníte vnitřní protisněhový límec a rukávové manžety, které zabrání vniknutí sněhu a udrží vás v teple a suchu.

Když vás sjezd omrzí, zkuste skialpinismus – vydejte se na túru na lyžích. V takovém případě vyhledejte speciální skialpové oblečení, které je dostatečně prodyšné, dobře odvádí pot a vlhkost. Zároveň musí být příjemně hřejivé a rychleschnoucí.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!