Ochutnejte Česko a dopřejte si na Vaší dovolené pořádně kulinářské zážitky. Pokud máte rádi grilování a guláš party dopřejte si chaty k pronájmu. Pokud se rádi necháte obsluhovat a chcete přitom ochutnat vínko vyberte se na Jižní Moravu, kde najdete výborné ubytování na Jižní Moravě za nízké ceny s nabídkou degustaci vín z dané oblasti. Po parádní ochutnávce vín se vyberte poznávat historické městečko Lednice. Pokud zde chcete strávit více jako jen jednodenní výlet, pěkné apartmány či penziony najdete v sekci ubytování Lednice.

Rakousko, země jezer, hor a kultury

Proč byste měli absolvovat s dětmi několikahodinový náročný let za mořem jen proto, abyste trávili veškerý čas v resortu a poleháváním na pláži? Vyzkoušejte tentokrát něco jiného. Rakousko nabízí vodní radovánky, horskou turistiku, lyžování bez omezení a architekturu hodnou obdivu.

Jezera jako zrcadlo

Rakousko čítá na 2 000 jezer. Největší stepní jezero v Evropě najdete v Burgenlandu. Jeho krás užívají především nadšení surfaři a jachtaři. V Horních Rakousech se nachází Solná komora, jejíž součást tvoří Halštatské jezero, Wolfgangsee či Mondsee a Attersee. Dovolená v Rakousku s dětmi se neobejde bez plavby lodí po Bodamském jezeře ve Vorarlbersku. Údajně nejteplejší jezero v Evropě, Klopeiner See, můžete na vlastní kůži vyzkoušet v Korutanech. Ty jsou i místem oblíbených termálních lázní stejně jako Štýrsko. Dovolená v Rakousku u jezera znamená radovánky ve vysoce kvalitní vodě s příjemnou teplotou i vysoko v horách.

Lyžovačka klidně v létě

Milovníci lyžování znají především Tyrolsko, konkrétně lyžařské centrum Hintertux, což je jeden z pěti ledovců, kde je zaručena možnost letního lyžování. Největší středisko Ski Amadé disponuje více než 700 km sjezdovek. Dovolená Rakousko je zaklínadlem pro lyžaře, ale i pro snowboardisty. Rakousko pokryté z dvou třetin alpským pohořím tak tvoří nejvhodnější místo k provozování zimních sportů včetně horské turistiky.

Země bohaté historie a kultury

Dovolená v Rakousku bez prohlídky historických památek není úplná. Země skladatelů Haydna a Strausse nebo třeba světoznámého psychologa Freuda nabízí neskutečné množství významných architektonických památek napříč všemi spolkovými zeměmi. Hlavní město Vídeň představuje kolébku klasické hudby, divadel, oper i muzeí. Její pamětihodnosti v čele s gotickým svatoštěpánským dómem ročně navštíví miliony turistů.

Vybírejte dovolenou již nyní. Cestovní kancelář Traveller, specialista na Rakousko, nabízí letní i zimní pobyty v regionu dle vašeho přání. Zajímají vás jezera Rakousko, cykloturistika, lyžování, termály, ledovce nebo města? Nic není problém.

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Každodenní porce exotiky, ale i domácích krás na vaše obrazovky!